My Favorite Movies
| shalboz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 3 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 4 |
Garden State 2004, R) |
|
| 5 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 6 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 7 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 11 |
Finding Nemo 2003, G) |











