My Favorite Movies


  shaiboom4ever's Rating My Rating
1
Spirited Away 2001,  PG)
2
Sakura Wars: The Movie 1997,  PG-13)
3
Cardcaptor Sakura - The Movie 2002,  G)
4
Sakura Wars 1997,  Unrated)
5
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003,  Unrated)
6
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
7
Sakura Killers 1986,  Unrated)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
13
Peter Pan 2003,  PG)
14
Treasure Planet 2002,  PG)
15
Eragon 2006,  PG)
16
Big Momma's House 2000,  PG-13)
17
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
18
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
19
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
20
Treasure Island 1998,  PG-13)
21
Shark Tale 2004,  PG)
22
Finding Nemo 2003,  G)
23
Kim Possible: So the Drama 2005,  G)
24
Kim Possible: A Sitch in Time 2003,  G)
25
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
26
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
27
Dr. Dolittle 2 2001,  PG)
28
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
29
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
30
Soul Plane 2004,  R)
31
Sabrina the Teenage Witch in Friends Forever 2003,  G)
32
The Incredibles 2004,  PG)
33
Madagascar 2005,  PG)
34
Shrek 2001,  PG)
35
Shrek 2 2004,  PG)
36
Shrek the Third 2007,  PG)
37
Holes 2003,  PG)
38
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
39
Ice Age 2002,  PG)
40
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
41
Ice Princess 2005,  G)
42
Mean Girls 2004,  PG-13)
43
The Good Mother (The Glass House 2) 2006,  R)
44
The Glass House 2001,  PG-13)
45
Over the Hedge 2006,  PG)
46
A Cinderella Story 2004,  PG)
47
Cinderella II - Dreams Come True 2002,  G)
48
Cinderella III: A Twist in Time 2007,  G)
49
Cinderella 1950,  G)
50
School of Rock 2003,  PG-13)
51
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
52
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
53
There's Something About Mary 1998,  R)
54
Bratz - Diamondz 2006,  Unrated)
55
Bratz - Genie Magic 2006,  G)
56
Bratz - Rock Angelz 2005,  Unrated)
57
Bratz: The Movie 2007,  PG)
58
Bratz: Babyz the Movie 2006,  Unrated)
59
The Matrix 1999,  R)
60
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
61
Happy Feet 2006,  PG)
62
Open Season 2006,  PG)
63
Spider-Man 2002,  PG-13)
64
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
65
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
66
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
67
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
68
National Treasure 2004,  PG)
69
The Princess and the Goblin 1994,  G)
70
The Pink Panther 2006,  PG)
71
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
72
Alice in Wonderland 1951,  G)
73
The Wiz 1978,  G)
74
Cruel Intentions 1999,  R)
75
The Girl Next Door 2004,  R)
76
ATL 2006,  PG-13)
77
Van Helsing 2004,  PG-13)
78
Underworld 2003,  R)
79
Underworld: Evolution 2006,  R)
80
High School Musical 2006,  G)
81
High School Musical 2 2007,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments