Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  shagrad03's Rating My Rating
1
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
2
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
3
The Holiday 2006,  PG-13)
4
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
5
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
6
Just My Luck 2006,  PG-13)
7
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
8
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
9
The Legend of Zorro 2005,  PG)
10
Ella Enchanted 2004,  PG)
11
Love Wrecked 2005,  PG)
12
The Dukes of Hazzard: The Beginning 2007,  R)
13
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
14
Employee of the Month 2006,  PG-13)
15
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
16
Aquamarine 2006,  PG)
17
Behind Enemy Lines 2001,  PG-13)
18
Tarzan II 2005,  G)
19
Der Krieger und die Kaiserin (The Princess and the Warrior) 2000,  R)
20
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
21
300 2007,  R)
22
Casino Royale 2006,  PG-13)
23
Cinderella 1950,  G)
24
Clueless 1995,  PG-13)
25
Aladdin 1992,  G)
26
Dogma 1999,  R)
27
Elf 2003,  PG)
28
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
29
Finding Nemo 2003,  G)
30
Happy Feet 2006,  PG)
31
Ice Age 2002,  PG)
32
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
33
Jackass: Number Two 2006,  R)
34
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
35
Legally Blonde 2001,  PG-13)
36
Madagascar 2005,  PG)
37
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
38
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
39
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
40
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
41
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
42
Office Space 1999,  R)
43
Peter Pan 1953,  G)
44
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
45
Scream 1996,  R)
46
Shrek 2 2004,  PG)
47
Superman Returns 2006,  PG-13)
48
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
49
The Little Mermaid 1989,  G)
50
The Mask 1994,  PG-13)
51
The Notebook 2004,  PG-13)
52
The Ring 2002,  PG-13)
53
The Wizard of Oz 1939,  G)
54
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
55
Top Gun 1986,  PG)
56
Toy Story 2 1999,  G)
57
Transporter 2 2005,  PG-13)
58
Wedding Crashers 2005,  R)
59
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
60
You've Got Mail 1998,  PG)
61
Paris Je T'aime 2006,  R)
62
Winter Break (Snow Job) 2002,  R)
63
BASEketball 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments