Flixster Movies
Sign Up | Login

No recent messages.

Loading...

Loading...

Sending...

Sending...

Sent!

  • Home
  • Movies
    • In Theaters
    • Upcoming
    • On DVD
    •  
    • Trailers
    • Actors
    • Photos
    • News
    • Movies I Might Like
    • Rate Movies
    •  
    • Showtimes
  • Profile
    • My Profile
    • My Ratings
    • My Movies
    • My Actors
    • My Photos
    • My Videos
    • My Lists
    • Skins Gallery
  • Friends
    • My Friends
    • My Friends' Reviews
    • Find a User
    • Add Friends
    •  
    • My Conversations
    • Compatibility Test
    • People I May Know
    • Plan Movie Night
  • Meet People
    • Meet People
    • Browse
    • Top User Charts
    • Forums
    • Flixster Facts
    • Flixster Wiki
  • Fun & Games
    • User Quizzes
    • Never-Ending Quiz
    • Personality Tests
    • Lists
    • Polls
  • Watch Free
    • Movies
    • TV
    • Videos

More Lists


  1. | Create a List
  2. Top Lists

Lists Created by Daniel

  • DANIEL"S LIST OF MOVIES
View All Daniel's Lists

Related Lists

  • Other Great Films of 2004 by Jon
  • May 2012 viewing by Matthew
  • See you soon... by oxana
  • Best of 2004 (popular acclaim) by Henry
  • Best Laughing-ot-Loud Comedies by Frank
  1. View More Lists

Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Next list
  1. Shadowinc
  2. Daniel

  Shadowinc's Rating My Rating
1
Team America - World Police 2004,  R)
Team America - World Police
2
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
hell yeah
3
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
tight
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
nice
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
ohh yeah
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
ok
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
ok
8
Constantine 2005,  R)
Constantine
9
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
hell yeah
10
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
11
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
12
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
13
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
14
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
15
Black Mask 1997,  R)
Black Mask
ok
16
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter)
17
The One 2001,  PG-13)
The One
action

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments

Explore | Movies | Actors & Actresses | Photos | Theaters | News | Lists | Quizzes | Best Movies | Blog | Reviews | Mobile

More Info | Copyright, Privacy Policy, Terms of Service | Ad Choices | About Us | Jobs | Advertise | Twitter | Flixster SuperReviewers

Help | Sitemap | Help

Copyright © 2010 Flixster, All Rights Reserved Trademark Use Guidelines

Get Skyfire - Browse the PC web on your phone

  • Server: web108.flixster.com ()
  • JSP: /lists/movie.list.view.jsp
  • release: prod20120531
  • flixster-git-desc: COMMRELEASE.2012-05-31.16-07-24