My Favorite Movies
| shadeyady's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Crow 1994, R) |
|
| 2 |
Mask 1985, PG-13) |
|
| 3 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 4 |
Face/Off 1997, R) |
|
| 5 |
Con Air 1997, R) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 8 |
Robin Hood: Prince of Thieves 1991, PG-13) |
|
| 9 |
Hook 1991, PG) |
|
| 10 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 11 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 12 |
From Dusk Till Dawn 1996, R) |
|
| 13 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 15 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 16 |
Blade 1998, R) |
















