My Favorite Movies


  SgtDeathrax's Rating My Rating
1
Robotech: The Shadow Chronicles 2006,  PG)
Robotech: The Shadow Chronicles
Awesome movie! That follows on from the favorite TV show Robotech..
2
300 2007,  R)
300
Excellent movie..
3
The Terminator 1984,  R)
The Terminator
All time best
4
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
5
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003,  R)
6
Platoon 1986,  R)
Platoon
best movie
7
Aliens 1986,  R)
8
Predator 1987,  R)
9
Predator 2 1990,  R)
Predator 2
Good!! But you miss Arnie, Where the hell is Arnie?
10
Pitch Black 2000,  R)
Pitch Black
The Best
11
Mad Max 1979,  R)
Mad Max
AWSOME
12
Mad Max 2: The Road Warrior 1981,  R)
Mad Max 2: The Road Warrior
Ahrrr!!! Good old Aussie masterpiece...
13
Mad Max Beyond Thunderdome 1985,  PG-13)
Mad Max Beyond Thunderdome
Not as good as the first 2 but still a great movie..
14
No Country for Old Men 2007,  R)
No Country for Old Men
A full on Movie..kept you in suspense right through to the end wondering when Anton Chigurh going to stike next with his highpowered oxegen bottle gun

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments