My Favorite Movies
| sgebretsadik's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Drag Me to Hell 2009, PG-13) |
|
| 2 |
The Unborn 2009, PG-13) |
|
| 3 |
Mirrors 2008, R) |
|
| 4 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 5 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 6 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Fighting 2009, PG-13) |
|
| 8 |
Never Back Down 2008, PG-13) |
|
| 9 |
The Uninvited 2009, PG-13) |
|
| 10 |
Over Her Dead Body 2008, PG-13) |
|
| 11 |
Wanted 2008, R) |
|
| 12 |
17 Again 2009, PG-13) |
|
| 13 |
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988, R) |
|
| 14 |
You Don't Mess with the Zohan 2008, PG-13) |
|
| 15 |
My Bloody Valentine 3-D 2009, R) |
|
| 16 |
The Wicker Man 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 18 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 19 |
Hancock 2008, PG-13) |
|
| 20 |
Disaster Movie 2008, PG-13) |
|
| 21 |
Dance Flick 2009, PG-13) |
|
| 22 |
Max Payne 2008, PG-13) |
|
| 23 |
The Happening 2008, R) |
|
| 24 |
Outlander 2008, R) |
|
| 25 |
Dragon Wars (D-War) 2007, PG-13) |
|
| 26 |
Guess Who 2005, PG-13) |
|
| 27 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 28 |
Year One 2009, PG-13) |
|
| 29 |
The One 2001, PG-13) |
|
| 30 |
The Medallion 2003, PG-13) |
|
| 31 |
Get Smart 2008, PG-13) |
|
| 32 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 33 |
666: The Child 2006, Unrated) |
|
| 34 |
The Day the Earth Stood Still 2008, PG-13) |
|
| 35 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 36 |
The Ring Three 2009, Unrated) |
|
| 37 |
Obsessed 2009, PG-13) |
|
| 38 |
House 2007, R) |
|
| 39 |
Big Bad Mama 1974, R) |
|
| 40 |
Shutter (They Are Around Us) 2005, R) |
|
| 41 |
Push 2009, PG-13) |
|
| 42 |
When a Stranger Calls 2006, PG-13) |
|
| 43 |
The Twilight Saga: New Moon 2009, PG-13) |
|
| 44 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 45 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 46 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 47 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
















































sgebretsadik posted 2 years ago
wow just few ofem