My Favorite Movies
| sexymullo69's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dumbo 1941, G) |
|
| 2 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13)
I LOVE THIS FILM, so amazing and i always feel sad at the end, its such a powerful film but also has hilarious moments in it. The way Edwards portrayed as innocent (i mean even the poster shows it when hes holding a butterfly on something that could kill someone lol) and when he gets accused of things its co sad!! |
|
| 4 |
Quadrophenia 2001, R) |
|
| 5 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 6 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 7 |
American Pie 1999, R) |
|
| 8 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 9 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 10 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 13 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 14 |
Just My Luck 2006, PG-13) |
|
| 15 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 16 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 17 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 19 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 20 |
Jackass - The Movie 2002, R) |




















