My Favorite Movies


  sexymaria23's Rating My Rating
1
Madea Goes to Jail 2009,  PG-13)
Madea Goes to Jail
just funny azz hell
2
The Family That Preys 2008,  PG-13)
The Family That Preys
all families have secrets
3
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
Why Did I Get Married?
makes u think about ur relationship decisions
4
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
5
Signs 2002,  PG-13)
6
Brown Sugar 2002,  PG-13)
7
Love and Basketball 2000,  PG-13)
8
The Best Man 1999,  R)
9
Two Can Play That Game 2001,  R)
10
Soul Food 1997,  R)
11
Three Can Play That Game 2007,  R)
12
Remember the Titans 2000,  PG)
13
Malcolm X 1992,  PG)
14
The Bone Collector 1999,  R)
15
John Q 2001,  PG-13)
16
The Preacher's Wife 1996,  PG)
17
Hitch 2005,  PG-13)
18
I Am Legend 2007,  PG-13)
19
I, Robot 2004,  PG-13)
20
Bad Boys II 2003,  R)
21
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
22
Independence Day 1996,  PG-13)
23
Enemy of the State 1998,  R)
24
Bad Boys 1995,  R)
25
50 First Dates 2004,  PG-13)
26
Bedtime Stories 2008,  PG)
27
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
28
Big Daddy 1999,  PG-13)
29
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
30
Anger Management 2003,  PG-13)
31
The Waterboy 1998,  PG-13)
32
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
33
Bulletproof 1996,  R)
34
Liar Liar 1997,  PG-13)
35
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
36
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
37
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
38
The Happening 2008,  R)
39
Four Brothers 2005,  R)
40
Fear 1996,  R)
41
Batman & Robin 1997,  PG-13)
42
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
43
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
44
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
45
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
46
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
47
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
48
A Nightmare on Elm Street 2010,  R)
49
Transporter 3 2008,  PG-13)
50
Crank 2: High Voltage 2009,  R)
51
Underworld: The Rise of the Lycans 2009,  R)
52
The Incredibles 2004,  PG)
53
Freddy vs. Jason 2003,  R)
54
Knocked Up 2007,  R)
55
Meet the Spartans 2008,  PG-13)
56
The Break-Up 2006,  PG-13)
57
The Grudge 2004,  PG-13)
58
Armageddon 1998,  PG-13)
59
Rush Hour 1998,  PG-13)
60
Friday the 13th 2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments