My Favorite Movies


  1. SeXyInHeElS
  2. CaNdIcE

um i have so many favorite movies there would be no way i could choose just a few so i will give as you ask. :)

  SeXyInHeElS's Rating My Rating
1
8MM 1999,  R)
8MM
nick is amazing in this movie there is nothing better he fits into his parts so easily
2
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
really good
3
Scarface 1983,  R)
Scarface
you cocarotch lmfao
4
Cars 2006,  G)
Cars
hehe little kids movies are so cute
5
The Omen 2006,  R)
The Omen
seeing it next friday
6
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
it looks soooooooooo good
7
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
saw it and it rocked best movie of the year so far
8
Bring It On 2000,  PG-13)
Bring It On
i have never seen a more girly based movie in my life it is so cheesey you have to love it
9
Black Hawk Down 2001,  R)
Black Hawk Down
very nice
10
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
really cute
11
Blade II 2002,  R)
Blade II
and it is getting better as it goes
12
Beethoven 1992,  PG)
Beethoven
it was good in it's day until they went over board mad to many add ons and change most of the charicters
13
Transporter 2 2005,  PG-13)
Transporter 2
the transporter is a movie i would love to live
14
Lord of War 2005,  R)
Lord of War
this was a very informative movie on what really goes down during war and in volved the ultimite actor
15
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
the first movie i ever cried over
16
Saw II 2005,  R)
Saw II
awesome i hope they make another one showing how the girl carry's things on
17
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
what an awesome movie for halloween
18
Ghostbusters 2 1989,  PG)
Ghostbusters 2
who you gunna call ... ghostbusters
19
Antz 1998,  PG)
Antz
i like the muscles on the one ant yummy lol
20
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life
anything angelina plays in has to be good
21
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
drop dead awesome
22
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
different
23
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
i love this movie and i love the ongs played in it especialy the one called mondo bongo by joe strummer
24
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
who does like cars and gun fiights?
25
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
the way they see things and go through phones makes me wonder
26
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
kill bill is one of the best movies ever made
27
Sin City 2005,  R)
Sin City
LOVE IT!
28
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
he reminds me of 2face with his blue paint on one side lol
29
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
Get Rich or Die Tryin'
it is 50cent it has to be good
30
Hoodwinked 2006,  PG)
Hoodwinked
i love squirrles now
31
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
funny as ... well you know i mean telling eather with your breast ya
32
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
the dance seen almost made me pee myself
33
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
ok ok
34
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
having sex in someone elses car is just plain wrong
35
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
spiderman spiderman does what ever a spider can lol
36
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
harry potter is a boring book to read great movie to watch... this is the best one so far though
37
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
good old jim carry
38
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
star wars ... i don't know i just like it
39
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
i give them props for putting up with that big guy ewe
40
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
A Night at the Roxbury
the beginning when they are in the car doing there moves is the funnyest thing ever
41
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
when nature calls you usually go to the bathroom
42
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
i love how it all fit together very hot movie
43
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
this movie was so good god i wish i could find a man like that
44
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
johnny deep we loved you as edward siccors hand but as a pirate you are a god
45
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
just keep swimming!
46
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
omg
47
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
who wouldn't want to have super powers
48
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
i love him so can't complain either way
49
Hostel 2006,  R)
Hostel
i never want to go on vacation again
50
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
when he trys to fix the lawn ... best part
51
Just Friends 2005,  PG-13)
Just Friends
when he is singing that is the best part
52
Pride and Prejudice 2005,  PG)
Pride and Prejudice
um ya nothing to say
53
The Tenants 2005,  R)
The Tenants
same for here
54
Walk the Line 2005,  PG-13)
Walk the Line
LOVE IT!
55
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
but i thought i would like the cookie ... ha the squirrrles i love it
56
A Christmas Story 1983,  PG)
A Christmas Story
you'll shoot your eye out is the WINNER
57
A Bug's Life 1998,  G)
A Bug's Life
um the ladybug(who is a guy) sure does have a femine side
58
Adventures in Babysitting 1987,  PG-13)
Adventures in Babysitting
ya
59
Batman Begins 2005,  PG-13)
Batman Begins
excelent i can't wait to see what they do with the next one
60
Batman Returns 1992,  PG-13)
Batman Returns
cat women ha
61
Batman: The Movie 1966,  PG)
Batman: The Movie
nananananananana batman
62
Batman Forever 1995,  PG-13)
Batman Forever
the riddler i love his ways
63
Batman & Mr. Freeze - SubZero 1998,  Unrated)
Batman & Mr. Freeze - SubZero
cartoons are cool
64
Bad Boys II 2003,  R)
Bad Boys II
rats doing it and an amazing car chase i love will smith and martin lorance especialy
65
Batman 1989,  PG-13)
Batman
good
66
Batman 2002,  Unrated)
Batman
not to shnabby.
67
Batman & Robin 1997,  PG-13)
Batman & Robin
i will be back ... why would arnold play in a batman movie?
68
Back to the Future Part III 1990,  PG)
Back to the Future Part III
all the back to the futures were cute
69
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
this was the best ending to a trillagy i have seen yet
70
Bad Boys 1995,  R)
Bad Boys
excellontagoo
71
Be Cool 2005,  PG-13)
Be Cool
john trovolta
72
Blade 1998,  R)
Blade
blade is the best movie ever

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments