Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sexyboo08's Rating My Rating
1
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
2
Step Up 2006,  PG-13)
3
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
4
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
5
What a Girl Wants 2003,  PG)
6
High School Musical 2006,  G)
7
High School Musical 2 2007,  G)
8
Raise Your Voice 2004,  PG)
9
Honey 2003,  PG-13)
10
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
11
The Cheetah Girls: One World 2008,  Unrated)
12
The Cheetah Girls 2 2006,  G)
13
You Got Served 2004,  PG-13)
14
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
15
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
16
Hairspray 1988,  PG)
17
Ghost Rider 2007,  PG-13)
18
Spider-Man 2002,  PG-13)
19
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
20
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
21
The Amazing Spider-Man 2012,  PG-13)
22
Ghost Dad 1990,  PG)
23
The Game Plan 2007,  PG)
24
If Someone Had Known 1995,  Unrated)
25
Nora's Hair Salon II (Nora's Hair Salon 2) 2008,  PG-13)
26
Nora's Hair Salon 2004,  R)
27
Miss B's Hair Salon 2007,  Unrated)
28
Soul Food 1997,  R)
29
Phat Girlz 2006,  PG-13)
30
Material Girls 2006,  PG)
31
Mean Girls 2004,  PG-13)
32
Bring It On 2000,  PG-13)
33
Bring It On Again 2004,  PG-13)
34
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
35
Bring It On: In It to Win It 2007,  PG-13)
36
Underdog 2007,  PG)
37
The Thirteenth Year 1999,  Unrated)
38
The Year of the Yao 2006,  Unrated)
39
Twitches 2005,  Unrated)
40
Twitches Too 2007,  Unrated)
41
Johnny Kapahala: Back on Board 2007,  Unrated)
42
Matilda 1996,  PG)
43
To Grandmother's House We Go 1992,  G)
44
Never Back Down 2008,  PG-13)
45
Breakin' It Down 2005,  Unrated)
46
How She Move 2007,  PG-13)
47
Sleepover 2004,  PG)
48
The Circuit 2001,  R)
49
The Circuit 2008,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments