My Favorite Movies


  SEXIMOMA's Rating My Rating
1
Be Cool 2005,  PG-13)
2
The Longest Yard 2005,  PG-13)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
5
Monster's Ball 2001,  R)
6
Yours, Mine and Ours 1968,  Unrated)
7
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
8
Temptations 2000,  R)
9
Prison Song 2001,  R)
10
Baby Boy 2001,  R)
11
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
12
Cry-Baby 1990,  PG-13)
13
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
14
Legally Blonde 2001,  PG-13)
15
Step Up 2006,  PG-13)
16
Take the Lead 2006,  PG-13)
17
Freedom Writers 2007,  PG-13)
18
Chasing Freedom 2004,  R)
19
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
20
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
21
Mrs. Santa Claus 1996,  G)
22
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
23
Friday 1995,  R)
24
Next Friday 2000,  R)
25
Friday After Next 2002,  R)
26
Bones 2001,  R)
27
Freaky Friday 2003,  PG)
28
Friday the 13th 1980,  R)
29
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
30
Date Movie 2006,  PG-13)
31
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
32
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
33
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
34
First Daughter 2004,  PG)
35
50 First Dates 2004,  PG-13)
36
Fantastic Four 2005,  PG-13)
37
Four Brothers 2005,  R)
38
The Pink Panther 2006,  PG)
39
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
40
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
41
Bring It On 2000,  PG-13)
42
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
43
Bring It On Again 2004,  PG-13)
44
Norbit 2007,  PG-13)
45
Bowfinger 1999,  PG-13)
46
Enter the Dragon 1973,  R)
47
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
48
Dreamgirls 2006,  PG-13)
49
Beverly Hills Cop 1984,  R)
50
Beverly Hills Cop II 1987,  R)
51
Beverly Hills Cop III 1994,  R)
52
Stay Alive 2006,  PG-13)
53
King Kong 2005,  PG-13)
54
Waist Deep 2006,  R)
55
Honey 2003,  PG-13)
56
Honey, I Shrunk the Kids 1989,  PG)
57
Employee of the Month 2006,  PG-13)
58
The Lion, the Witch, & the Wardrobe (TV SHOW) ,  G)
59
The Cookout 2004,  PG-13)
60
Seed Of Chucky 2004,  R)
61
Bride of Chucky 1998,  R)
62
Final Destination 3 2006,  R)
63
Final Destination 2000,  R)
64
Final Destination 2 2003,  R)
65
Life 1999,  R)
66
Color of the Cross 2006,  PG-13)
67
The Color Purple 1985,  PG-13)
68
Doom 2005,  R)
69
The Haunted Mansion 2003,  PG)
70
Ghost Rider 2007,  PG-13)
71
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
72
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
73
Mean Girls 2004,  PG-13)
74
The Number 23 2007,  R)
75
Thirteen 2002,  R)
76
Jason's Lyric 1994,  R)
77
Rush Hour 1998,  PG-13)
78
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
79
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
80
I Think I Love My Wife 2007,  R)
81
Black Christmas 2006,  R)
82
Jeepers Creepers 2001,  R)
83
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
84
Now and Then 1995,  PG-13)
85
Life Support 2007,  Unrated)
86
Are We Done Yet? 2007,  PG)
87
Are We There Yet? 2003,  PG)
88
Shall We Dance 2004,  PG-13)
89
Honey, We Shrunk Ourselves 1996,  PG)
90
The Cheetah Girls 2 2006,  G)
91
Satan's School for Girls 2000,  Unrated)
92
The Players Club 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments