My Favorite Movies
| servanpipa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
My Name Is Joe (Mein Name ist Joe) 1998, R) |
|
| 2 |
Name of the Rose 2003, Unrated) |
|
| 3 |
In the Name of the Father 1993, R) |
|
| 4 |
Her Name Is Carla 2005, R) |
|
| 5 |
Titanic 1996, PG-13) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
The English Patient 1996, R) |
|
| 8 |
Scoop 2006, PG-13) |
|
| 9 |
The Invasion 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Changeling 2008, R) |
|
| 11 |
Valkyrie 2008, PG-13) |
|
| 12 |
Robin Hood 2010, PG-13) |












