My Favorite Movies


  sergioii12's Rating My Rating
1
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
I love this movie!!!!! remember remember the fifth of november!!!!
2
The Matrix 1999,  R)
3
The Matrix Reloaded 2003,  R)
4
The Matrix Revolutions 2003,  R)
5
The Crow 1994,  R)
6
War of the Worlds 2005,  PG-13)
7
Donnie Darko 2001,  R)
8
Snatch 2001,  R)
9
Back to the Future 1985,  PG)
10
Back to the Future Part II 1989,  PG)
11
Back to the Future Part III 1990,  PG)
12
Ghost Ship 2002,  R)
13
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
14
X-Men 2000,  PG-13)
15
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
16
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
17
Men in Black 1997,  PG-13)
18
Men in Black II 2002,  PG-13)
19
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
20
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
21
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
22
Blade 1998,  R)
23
Blade II 2002,  R)
24
The Incredibles 2004,  PG)
25
Friday 1995,  R)
26
Next Friday 2000,  R)
27
Friday After Next 2002,  R)
28
The Even Stevens Movie 2003,  G)
29
Beetlejuice 1988,  PG)
30
Sin City 2005,  R)
31
Summer School 1987,  PG-13)
32
The Princess Diaries 2001,  G)
33
Spider-Man 2002,  PG-13)
34
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
Hilarious
35
Hellboy 2004,  PG-13)
Hellboy
Awesome movie cant wait till the second one
36
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
37
Mystery Men 1999,  PG-13)
38
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
39
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
40
Fantastic Four 2005,  PG-13)
41
Ghost Rider 2007,  PG-13)
42
The Italian Job 2003,  PG-13)
43
Jackass - The Movie 2002,  R)
44
The Mummy 1999,  PG-13)
45
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
46
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
47
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
48
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
49
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
50
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
51
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
52
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
53
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
54
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
55
Spawn 1997,  PG-13)
56
Wild Wild West 1999,  PG-13)
57
Rush Hour 1998,  PG-13)
58
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
59
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
60
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
61
The Scorpion King 2002,  PG-13)
62
The Transporter 2002,  PG-13)
63
Transporter 2 2005,  PG-13)
64
Silent Hill 2006,  R)
65
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
66
October Sky 1999,  PG)
67
Bubble Boy 2001,  PG-13)
68
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
69
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
70
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
71
Pulp Fiction 1994,  R)
72
Robots 2005,  PG)
73
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
74
Mortal Kombat: Annihilation 1997,  PG-13)
75
Kingdom of Heaven 2005,  R)
76
Resident Evil 2002,  R)
77
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
78
The Net 1995,  PG-13)
79
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
80
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
81
Street Fighter 1994,  PG-13)
82
Walking Tall 2004,  PG-13)
83
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003,  PG-13)
84
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
85
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
86
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
87
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
88
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
89
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
90
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
91
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
92
28 Weeks Later... 2007,  R)
93
Napoleon Dynamite 2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments