My Favorite Movies
UnderWorld series, Hostel I & II, Queen of the damned, REC, Fragile, The Devil's Backbone, Pan's Labyrinth, Dracula, Carmen, La Vie En Rose, Saw I-V, Sweeney Todd : Demon Barber of Fleet Street, The Legend of Sleepy Hollow, Black Snake Moan, Marie Antoinette, Secretary, The Piano teacher, Audition, Battle Royale I & II, Marebito, Dark Tales of Japan DVD series, Casanova, Superbad etc.
| sephira081277's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Secretary 2002, R) |
|
| 2 |
Casanova 2005, R) |
|
| 3 |
Marie Antoinette 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 5 |
Underworld 2003, R) |
|
| 6 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 7 |
Hostel 2006, R) |
|
| 8 |
Hostel: Part II 2007, R) |
|
| 9 |
Black Snake Moan 2007, R) |
|
| 10 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 11 |
Hors de Prix (Priceless) 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Razor Blade Smile 1998, R) |
|
| 13 |
The Craft 1996, R) |
|
| 14 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 15 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 16 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 17 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |


















