My Favorite Movies


  Seoman's Rating My Rating
1
The Matrix 1999,  R)
2
Spider-Man 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings 1978,  PG)
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
A very good story with Johnny Depp, who are fit for the character and very funny
5
The Matrix Reloaded 2003,  R)
The Matrix Reloaded
good stuff :)
6
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
also good
7
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
the movie is good but the books are better
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
the movie is good but the books are better
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
the movie is good but the books are better
11
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
the movie is good but the books are better
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
the movie is good but the books are better
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
the movie is good but the books are better
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
the movie is good but the books are better
15
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
Kiss Kiss, Bang Bang
A really good moive, it's very funny and with it's special way of storytelling it's great :) Sometimes I couldn't stop laughing

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments