My Favorite Movies
| SENSIZSENINLE's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 2 |
Perfume: The Story of a Murderer 2006, R) |
|
| 3 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
The Name of the Rose (Der Name der Rose) 1986, R) |
|
| 6 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 7 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 8 |
Pocahontas 1996, G) |
|
| 9 |
The Return of Jafar (Aladdin 2) 1994, G) |
|
| 10 |
Flight of the Phoenix 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Last King of Scotland 2006, R) |
|
| 12 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 13 |
The Chorus (Les Choristes) 2005, PG-13) |













