My Favorite Movies
| semaj99800's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
X-Men Origins - Wolverine 2009, PG-13) |
|
| 2 |
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007, R) |
|
| 3 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 4 |
Aliens 1986, R) |
|
| 5 |
2001: A Space Odyssey 1968, G) |
|
| 6 |
Blade 1998, R) |
|
| 7 |
Underworld 2003, R) |
|
| 8 |
Die Another Day 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982, PG) |
|
| 10 |
Superman II 1981, PG) |
|
| 11 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 12 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 13 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 14 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 15 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 16 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 17 |
Friday the 13th 1980, R) |
|
| 18 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 19 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 20 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 21 |
Terminator Salvation 2009, PG-13) |
|
| 22 |
Citizen Kane 1941, PG) |
|
| 23 |
Hud 1963, Unrated) |
|
| 24 |
A Streetcar Named Desire 1951, PG) |
|
| 25 |
Cat on a Hot Tin Roof 1958, Unrated) |
|
| 26 |
TRON 1982, PG) |
|
| 27 |
Clash of the Titans 1981, PG) |
|
| 28 |
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World 1963, G) |




























