My Favorite Movies
| selvinquew's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
13 Ghosts 1960, Unrated) |
|
| 3 |
Saw 2004, R) |
|
| 4 |
Saw II 2005, R) |
|
| 5 |
The Fog 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Lady in the Water 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Aeon Flux 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Purple Rain 1984, R) |
|
| 9 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 10 |
The Rosa Parks Story 2002, Unrated) |
|
| 11 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 12 |
See No Evil 2006, R) |
|
| 13 |
The Village 2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Break-Up 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 16 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 17 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 18 |
Coming to America 1988, R) |
|
| 19 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 20 |
The Karate Kid 1984, PG) |
|
| 21 |
The Karate Kid Part II 1987, PG) |
|
| 22 |
The Karate Kid, Part III 1989, PG) |
|
| 23 |
The Next Karate Kid 1994, PG) |























