Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  seick2011's Rating My Rating
1
Hannah Montana: The Movie 2009,  G)
2
Twilight 2008,  PG-13)
3
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
4
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
5
Marley & Me 2008,  PG)
6
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
7
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Way sad but i still love this movie!!
8
Never Back Down 2008,  PG-13)
Never Back Down
wayy good movie && wayy hot guys lol ;)
9
Hairspray 2007,  PG)
Hairspray
Wayy good movie. Zac Efron is soo cute!! Really good acting & singing in this movie!! Love Nikki Blonsky very good actress & beautiful singer!!
10
The Game Plan 2007,  PG)
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
OMG i love this movie it is soo good. i feel soo wayy bad 4 harry he never catches a break the poor guy. omg ron is soo hot lol & harry would be 2 if he had longer hair lol. love this movie.... they left alot out that was in the book but oh well it was still good!!
12
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
Love this movie just as good as the first!! OMG I LOVE ZAC EFRON'S SONG HE IS SOOO HOTT!!!!!!!!!! <33
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
this movie was a lil confusing & weird & the ending was a lil sad... but i loved it anyway who couldn't love it with ORLANDO BLOOM & johnny depp in it lol.!!!! ;]
14
Firehouse Dog 2007,  PG)
Firehouse Dog
OMG this movis is wayy to cute & wayy sweet...... & of course i love JOSH HUTCHERSON.!!!! ;) Wayy good family movie & you may think it's childish but it's really a great movie with a good story!! && pretty funny 2!! =]
15
Nancy Drew 2007,  PG)
Nancy Drew
Wayy better movie then i honestly thought it was gonna be so ppl give it a chance it's pretty funny & keeps ya on the edge of ur seat lol &.... Emma roberts is soo pretty & i love max thieriot he is soo hot & i can't 4get lil josh flitter he is sooo funny!!
16
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
Bridge to Terabithia
OMG love this movie soo much [i cried]... soo good!!!! & JOSH HUTCHERSON IS SOOO HOT!! & AnnaSophia is sooo pretty & i love the song she sings wayy good i love Keep Your Mind Wide Open!!!!! They're sooo cute 2gether!! <33
17
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
Love this movie it's soo funny & i love Hayden she is soooo PRETTY!!!!!!
18
Hoot 2006,  PG)
Hoot
CODY LINLEY (MULLETFINGERS) IS SOOOOOOOOO HOT HOT HOT HOT HOT HOT HOT HOT HOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
19
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
Love this movie who couldn't it's a funny classic!!!!
20
Eragon 2006,  PG)
Eragon
Not to bad but i can't decide if the movie or book was better!! IDK but i love ed lol!!
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Love these movies soo good!! Love orlando and johnny!!!!
23
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
THIS IS SUCH A GOOD STORY OF FRIENDSHIP AND LOVE!! I LUV IT!!!! LOL I KNOW THAT SOUNDS CORNY BUT IT'S SOOOO TRUE!!!!
24
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Wayy good movie love it, love it, love it!!!!
25
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006,  PG)
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker)
Love Alex Pettyfer!!!!! <33
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
WILLIAM MOSELEY (PETER) IS SOOOOOOOOOOOO HOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
27
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
30
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
31
Mean Girls 2004,  PG-13)
32
Just My Luck 2006,  PG-13)
33
She's the Man 2006,  PG-13)
34
RV 2006,  PG)
RV
HILARIOUS!!!! Josh Hutcherson is soooo HOT!!!! & i LOVE JoJo she is sooo pretty!!!!
35
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
HILARIOUS!!!!
36
Wild America 1997,  PG)
Wild America
I LOVE JOHNATHON TAYLOR THOMAS that's all there is to it LOL!! & the boy who plays his bro Mark in the movie is pretty HOT 2!!!!
37
Flicka 2006,  PG)
Flicka
love this movie i cried the 1st time i saw it soo sad (in a happy way!!)
38
The Sandlot 2 2005,  PG)
The Sandlot 2
Love this movie way funny!!
39
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
Love the whole cast!!
40
National Treasure 2004,  PG)
National Treasure
Love this movie seen in like 20 times lol. Riley is sooo funny!!!!
41
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
Aww i wanna see this wayy bad the lil chipmunks look && sound SOOO CUTE!!!! =]
42
Sydney White 2007,  PG-13)
43
The House Bunny 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments