My Favorite Movies
| seengod's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966, R) |
|
| 2 |
Scarface 1983, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 4 |
The Texas Chainsaw Massacre 1974, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Ninja Scroll 1986, Unrated) |
|
| 7 |
Snatch 2001, R) |
|
| 8 |
Alien 1979, R) |
|
| 9 |
Predator 1987, R) |
|
| 10 |
True Romance 1993, R) |
|
| 11 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 12 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 13 |
Friday the 13th 1980, R) |
|
| 14 |
Shogun Assassin 1980, R) |
|
| 15 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 16 |
The Omen 1976, R) |
|
| 17 |
Akira 1988, R) |
|
| 18 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 19 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 20 |
Taxi Driver 1976, R) |



















