My Favorite Movies
| seedofmay's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 3 |
Blindness 2008, R) |
|
| 4 |
American History X 1998, R) |
|
| 5 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 6 |
Into the Wild 2007, R) |
|
| 7 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Darjeeling Limited 2007, R) |
|
| 9 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 10 |
Over the Hedge 2006, PG) |










