Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  seawater's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
awsome
2
The Ninth Gate 1999,  R)
3
Secret Window 2004,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
jhonny depp is afine acter hope he stay well and dose not get cought up in stuped stuff other holly actre dose we have lost some fine acters fame is a wonderful gift he was awsome in these 3 movies
5
The Libertine 2004,  R)
6
Con Man 2002,  Unrated)
7
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Finding Neverland 2004,  PG)
10
Ed Wood 1994,  R)
11
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
tht was not fair lol we did not get to see much of him
12
The Astronaut's Wife 1999,  R)
The Astronaut's Wife
a wonderful movie
i have it on dvd
13
Brando: The Documentary 2007,  Unrated)
Brando: The Documentary
i have loved brando since he made the movie on his motorcycle
14
Pretty Woman 1990,  R)
15
WALL-E 2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments