My Favorite Movies
| SeanMurray's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 2 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 3 |
Wayne's World 1992, PG-13) |
|
| 4 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 5 |
Brick 2006, R) |
|
| 6 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 7 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 8 |
The Beach 2000, R) |
|
| 9 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 10 |
Old School 2003, R) |
|
| 11 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 12 |
Oldboy , R) |












