My Favorite Movies


  seancurtis1's Rating My Rating
1
Scary Movie 2000,  R)
2
Scary Movie 2 2001,  R)
3
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
4
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
5
Saving Private Ryan 1998,  R)
6
The Crow 1994,  R)
The Crow
All about a guy who seeks revenge. Quite a load of gangs and violence as well.
7
The Crow - Salvation 2000,  R)
8
The Crow - Wicked Prayer 2005,  R)
9
The Crow: Stairway to Heaven ,  G)
10
American Pie 1999,  R)
11
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
another one of my favs
12
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
13
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
14
Rocky 1976,  PG)
Rocky
one of my favs
15
Rocky II 1979,  PG)
16
Rocky III 1982,  PG)
17
Rocky IV 1985,  PG)
18
Rocky V 1990,  PG-13)
19
Predator 1987,  R)
20
Predator 2 1990,  R)
21
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
22
Alien 1979,  R)
23
Aliens 1986,  R)
24
Alien3 1992,  R)
25
Alien Resurrection 1997,  R)
26
Gangs of New York 2002,  R)
Gangs of New York
one of my fav gang movies
27
Green Street Hooligans 2005,  R)
28
The Football Factory 2004,  R)
29
Daddy Day Care 2003,  PG)
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
32
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
33
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
34
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
35
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments