My Favorite Movies


  seahorse2000m's Rating My Rating
1
Final Fantasy X-2 2003,  Unrated)
2
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
3
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
4
Final Fantasy - Unlimited (TV SHOW) 2001,  Unrated)
5
Last Order: Final Fantasy VII 2005,  Unrated)
6
World Trade Center 2006,  PG-13)
World Trade Center
this was avery good movie you all need to see this on
7
Ladder 49 2004,  PG-13)
8
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
9
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
10
The Lord of the Rings 1978,  PG)
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
13
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
14
World Trade Center - Anatomy of the Collapse 2001,  Unrated)
15
The Center of the World 2001,  R)
16
The Forgotten 2004,  PG-13)
17
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
19
King Kong 2005,  PG-13)
20
Troy 2004,  R)
21
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
22
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
the best movie and book about harry potter
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
26
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
27
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
28
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003,  PG-13)
29
King Kong 1976,  PG)
30
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
liked it
31
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
A Beautiful Mind
loved it
32
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
very good
33
Jarhead 2005,  R)
Jarhead
very good based on gulf war 1
34
Eragon 2006,  PG)
Eragon
loved this one
35
Apollo 13 1995,  PG)
Apollo 13
good movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments