My Favorite Movies


  sdrjsr0534's Rating My Rating
1
The Color Purple 1985,  PG-13)
2
Guess Who's Coming to Dinner 1967,  Unrated)
3
Ghost Dad 1990,  PG)
4
In the Heat of the Night 1967,  Unrated)
5
Stir Crazy 1980,  R)
6
To Sir, With Love 1967,  Unrated)
7
Let's Do It Again 1975,  PG)
8
Uptown Saturday Night 1974,  PG)
9
A Piece of the Action 1977,  PG)
10
A Raisin in the Sun 1961,  PG)
11
Lilies of the Field 1963,  Unrated)
12
They Call Me Mister Tibbs 1970,  PG)
13
Fast Forward 1984,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments