My Favorite Movies
| SDORNEY1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 3 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 4 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 5 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 6 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 7 |
Memento 2000, R) |
|
| 8 |
Office Space 1999, R) |
|
| 9 |
Swingers 1996, R) |
|
| 10 |
License to Drive 1988, PG-13) |
|
| 11 |
Cabin Fever 2002, R) |
|
| 12 |
Sleepaway Camp 1983, R) |
|
| 13 |
Sleepaway Camp II - Unhappy Campers 1988, R) |
|
| 14 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 15 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 16 |
Punch-Drunk Love 2002, R) |
|
| 17 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 18 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 19 |
Can't Buy Me Love 1987, PG-13) |
|
| 20 |
Pretty in Pink 1986, PG-13) |
|
| 21 |
National Lampoon's Vacation 1983, R) |
|
| 22 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 23 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 24 |
Superbad 2007, R) |
|
| 25 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 26 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 27 |
Silver Bullet 1985, R) |
|
| 28 |
Lucas 1986, PG-13) |




























