My Favorite Movies


  scungyrulz's Rating My Rating
1
Donnie Darko 2001,  R)
2
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
"your mother is so old, her breast milk is powdered!"
3
Pumpkin 2002,  R)
Pumpkin
this is such a beautiful movie. I love it. Christina Ricci is awesome
4
Girl, Interrupted 1999,  R)
5
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
The Rocky Horror Picture Show
I love this movie. There is nothing else to say about it except that it is freakin' awesome!
6
Milk Money 1994,  PG-13)
7
Reservoir Dogs 1992,  R)
8
Little Monsters 1989,  PG)
Little Monsters
my childhood consisted of three films- Oliver!, beaches and Little Monsters. Now if Only they would release the latter on DVD in Australia !
9
Connie And Carla 2004,  PG-13)
Connie And Carla
"chins up, boobs out , it's show time!" Connie and Carla is such a good fun movie. Singing, dancing, drag Queens, and Toni Collette! Do yourself a favour!
10
Heart and Souls 1993,  PG-13)
Heart and Souls
i have loved this film ever since I was a kid. It is so much fun.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments