My Favorite Movies
| ScrapMetal81's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 2 |
Inception 2010, PG-13) |
|
| 3 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 4 |
Garden State 2004, R) |
|
| 5 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 6 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 7 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 8 |
Funny People 2009, R) |
|
| 9 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Adventureland 2009, R) |
|
| 12 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 13 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 14 |
Seven Pounds 2008, PG-13) |
|
| 15 |
The Color of Money 1986, R) |
|
| 16 |
Jerry Maguire 1996, R) |
|
| 17 |
The Crow 1994, R) |
|
| 18 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 19 |
The Last Kiss 2006, R) |
|
| 20 |
The Bucket List 2007, PG-13) |
|
| 21 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 22 |
Kick-Ass 2010, R) |






















