My Favorite Movies


  scraper's Rating My Rating
1
Never Say Never Again 1983,  PG)
2
Thunderball 1965,  PG)
3
Dr. No 1962,  PG)
4
From Russia With Love 1963,  PG)
5
You Only Live Twice 1967,  PG)
6
Diamonds Are Forever 1971,  PG)
7
Goldfinger 1964,  PG)
8
Live and Let Die 1973,  PG)
9
The Spy Who Loved Me 1977,  PG)
10
Moonraker 1979,  PG)
11
For Your Eyes Only 1981,  PG)
12
Octopussy 1983,  PG)
13
A View to a Kill 1985,  PG)
14
The Man with the Golden Gun 1974,  PG)
15
Casino Royale 2006,  PG-13)
16
The Living Daylights 1987,  PG)
17
Licence To Kill 1989,  R)
18
Die Another Day 2002,  PG-13)
19
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
20
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
21
Ice Age 2002,  PG)
22
Independence Day 1996,  PG-13)
23
Alien 1979,  R)
Alien
is a Great Series....on BR too
24
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
AVP - Alien Vs. Predator
again...best!
25
Aliens 1986,  R)
Aliens
my Fav. is this one! on BL too
26
Alien3 1992,  R)
Alien3
think they were reaching a bit! on BL too.
27
Alien Resurrection 1997,  R)
Alien Resurrection
have to give this one a second look...think they were reaching again! on BL too.
28
Mad Max 1979,  R)
29
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
30
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments