My Favorite Movies


  scottywtlfc's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
2
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
3
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
5
50 First Dates 2004,  PG-13)
6
Anger Management 2003,  PG-13)
7
Little Nicky 2000,  PG-13)
8
Billy Madison 1995,  PG-13)
9
Bulletproof 1996,  R)
10
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
11
Click 2006,  PG-13)
12
The Longest Yard 2005,  PG-13)
13
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
The Wedding Singer
I want to grow old with you!
14
The Waterboy 1998,  PG-13)
15
Big Daddy 1999,  PG-13)
16
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
17
The Football Factory 2004,  R)
18
Zoolander 2001,  PG-13)
19
The Cable Guy 1996,  PG-13)
20
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
21
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
22
Along Came Polly 2004,  PG-13)
23
Meet the Parents 2000,  PG-13)
24
There's Something About Mary 1998,  R)
25
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
Monkey so cheeky, funny film
26
Wild Hogs 2007,  PG-13)
27
Green Street Hooligans 2005,  R)
28
Mission Impossible 1996,  PG-13)
29
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
30
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
31
Norbit 2007,  PG-13)
Norbit
very funny
32
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
33
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
34
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
35
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
36
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
37
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
38
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
39
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
40
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
great love story and great tunes
41
Grease 1978,  PG)
Grease
the best musical ever
42
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
43
Shrek 2 2004,  PG)
44
High School Musical 2006,  G)
45
Ghost Rider 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments