scorpnqn271's Rating
My Rating
1
I loved this movie.
2
3
4
5
6
7
8
I love pixar films
9
great classic
10
my childhood favorite
11
Gotta luv those monsters
12
I watch it when I can.
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Clue
1985, PG)
28
29
30
31
32
Dorrie is my favorite. Great movie
33
34
Tim Burton sure knows how to entertain us. I liked this movie. Johnny Depp was great!
35
good chick flick
36
by far, the best one of them all
37
It's pixar. It's Disney. It's the incredibles. I loved this movie
38
39
40
41
42
43
loved the imagery. thank goodness i read the book before seeing the movie.
44
45
46
i don't care how many times i watch this one it still cracks me up
47
48
49
50
51
52
53
Toys
1992, PG-13)
54
lots of twists and turns but good late night movie
55
56
57
58
59
Taps
1981, PG)
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
I loved this movie.
77
78
79
80
barrymore and sandler are always good together (on screen) this movie makes laugh. it's sweet
81
RV
2006, PG)
82
So far, this one is my favorite. We'll how I feel about it after Land's end comes out
83
This movie was way better than I expected. 2hrs and 20 min worth. This movie is full of action and then some. GO SEE IT!!
84
85
i liked this one better than the second one.
86
wow! one of my favorite comic books come to life! it was a great movie.
87
88
89
90
91
this was excellent
92
excellent movie about william wallace.
93
Click
2006, PG-13)
94
it was a great movie. one i don't mind watching a few hundred times.
95
96
Sybil
1976, Unrated)
97
98
99
100
101
JFK
1992, R)
102
103
Dune
2002, Unrated)
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
Ghost
1990, PG-13)
116
117
118
119
Batman
1989, PG-13)
120
121
I can watch this over and over again and never get tired of it.
122
I must admit that I own this movie. It was funny in it's day. It is definitely a movie for late late night.
123
the book is better.
124
OMG! my dad drove me crazy with this movie. total overkill. i can quote this movie in my sleep.....backwards! but it's good.
125
funny
126
good late late night movie. good slap stick
127
I loved this movie. For a Disney movie, this was cute. Great for kids.
128
i liked this movie.
129
pretty good.
130
XXX
2002, PG-13)
pretty good for his first action film.
131
pretty good movie. the soundtrack isn't back either.
132
This movie lives up to the original.
133
Still makes me laugh (when the siblings meet him for the first time), makes me angry (when those scientists take over) and makes me cry (when he leaves)
134
135
I loved it. I can't wait to buy it.
136
137
138
139
140
141
142
143
144
Avatar
2009, PG-13)
145
146
147
300
2007, R)
148
149
Taken
2008, PG-13)
150
151
152
153
154
155