My Favorite Movies


  1. scorpiolmm27
  2. linda lou

love all kinda of movies. mix of everything

  scorpiolmm27's Rating My Rating
1
Gone With the Wind 1939,  G)
2
Natural Born Killers 1994,  R)
3
Pulp Fiction 1994,  R)
4
Once Upon a Time in America 1984,  R)
5
The Omen 2006,  R)
6
Damien: Omen II 1978,  R)
7
Omen III: The Final Conflict 1981,  R)
8
Omen IV - The Awakening 1991,  Unrated)
9
The Omen Legacy 2001,  Unrated)
10
The Courtship of Andy Hardy 1942,  Unrated)
11
Love Finds Andy Hardy 1938,  Unrated)
12
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
13
The Hustler 1961,  Unrated)
14
The Color of Money 1986,  R)
15
Soapdish 1991,  PG-13)
16
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
17
Absolument Fabuleux (Absolutely Fabulous) 2001,  Unrated)
18
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World 1963,  G)
19
Tombstone 1993,  R)
20
The Quick and the Dead 1995,  R)
21
Pale Rider 1985,  R)
22
Unforgiven 1992,  R)
23
True Grit 1969,  G)
True Grit
luv john
24
The Sugar Babies 2007,  Unrated)
The Sugar Babies
judy & mickey r great
25
A Fish Called Wanda 1988,  R)
A Fish Called Wanda
so funny
26
Nuns on the Run 1990,  PG-13)
Nuns on the Run
brit comedy is great
27
My Little Chickadee 1940,  Unrated)
My Little Chickadee
wc & mae at their best
28
Saving Silverman (Evil Woman) 2001,  PG-13)
Saving Silverman (Evil Woman)
cracked me up
29
The Breakfast Club 1985,  R)
30
Forrest Gump 1994,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments