My Favorite Movies
| scorpio111boy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 2 |
Scarface 1983, R) |
|
| 3 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 6 |
ATL 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Blow 2001, R) |
|
| 8 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Traffic 2000, R) |
|
| 10 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 11 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 13 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 14 |
American Wedding 2003, R) |
|
| 15 |
We Were Soldiers 2002, R) |
|
| 16 |
Troy 2004, R) |
|
| 17 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 18 |
Superbad 2007, R) |
|
| 19 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 20 |
Old School 2003, R) |
|
| 21 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 22 |
Jackass: Number Two 2006, R) |
|
| 23 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 24 |
Idiocracy 2006, R) |
|
| 25 |
Empire 2002, R) |

























