My Favorite Movies
Films I'd best most happy watching every day for the rest of my life...
| Scoochi21's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 2 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 3 |
Time Bandits 1981, PG) |
|
| 4 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 5 |
Rat Race 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Dracula 2000 2000, R) |
|
| 7 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 8 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 9 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 10 |
History of the World -- Part I 1981, R) |
|
| 11 |
Police Academy 5 - Assignment Miami Beach 1988, PG) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |












