My Favorite Movies


  1. schlim06
  2. Adam

Comedy, action

  schlim06's Rating My Rating
1
GoodFellas 1990,  R)
GoodFellas
own this on dvd
2
The Godfather 1972,  R)
3
Me, Myself & Irene 2000,  R)
Me, Myself & Irene
own this on dvd
4
Saving Private Ryan 1998,  R)
5
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
own this on dvd
6
The Green Mile 1999,  R)
7
American Pie 1999,  R)
American Pie
own this on dvd
8
American Pie 2 2001,  R)
American Pie 2
own this on dvd
9
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
own this on dvd
10
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
Get Rich or Die Tryin'
own this on dvd
11
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
own this on dvd
12
Pulp Fiction 1994,  R)
13
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
own this on dvd
14
Old School 2003,  R)
Old School
own this on dvd
15
Road Trip 2000,  R)
Road Trip
own this on dvd
16
Wayne's World 1992,  PG-13)
17
There's Something About Mary 1998,  R)
18
The Truman Show 1998,  PG)
19
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
Terminator 2: Judgment Day
own this on dvd
20
Meet the Parents 2000,  PG-13)
Meet the Parents
own this on dvd
21
Liar Liar 1997,  PG-13)
22
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
23
Eurotrip 2004,  R)
Eurotrip
own this on dvd
24
Team America - World Police 2004,  R)
Team America - World Police
own this on dvd
25
The Transporter 2002,  PG-13)
The Transporter
own this on dvd
26
Black Hawk Down 2001,  R)
27
Bad Boys 1995,  R)
28
Beverly Hills Cop 1984,  R)
Beverly Hills Cop
own this on dvd
29
Super Troopers 2002,  R)
Super Troopers
own this on dvd
30
Die Hard 1988,  R)
31
Elf 2003,  PG)
Elf
own this on dvd
32
Jackass - The Movie 2002,  R)
33
Not Another Teen Movie 2001,  R)
Not Another Teen Movie
own this on dvd
34
Scary Movie 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments