My Favorite Movies
| schanalchin's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 2 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 7 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 8 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 9 |
Grease 1978, PG) |
|
| 10 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 11 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 13 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Nanny McPhee 2006, PG) |
|
| 15 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 16 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 17 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 21 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 22 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 23 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 24 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
























