Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  scandaroli's Rating My Rating
1
Vanilla Sky 2001,  R)
Vanilla Sky
you die, you donīt stop dreamming.
2
Lost In Translation 2003,  R)
Lost In Translation
When you donīt have anything to do, What you do?
3
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
When your brain is not the unique.
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
7
The Last Samurai 2003,  R)
The Last Samurai
Do you know what is honor?
8
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
this is the best love story ever seen
9
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
10
Modigliani 2004,  R)
Modigliani
Wordenful movie, perfect played by Andy Garcia.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments