My Favorite Movies
| sb1170's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 3 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 4 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 5 |
Hoffa 1992, R) |
|
| 6 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 7 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 8 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 9 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 10 |
Con Air 1997, R) |
|
| 11 |
Insomnia 1997, Unrated) |
|
| 12 |
Mrs. Doubtfire 1993, PG-13) |
|
| 13 |
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian 2009, PG) |
|
| 14 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 15 |
Runaway Bride 1999, PG) |
|
| 16 |
Bride Wars 2009, PG) |
|
| 17 |
In the Army Now 1994, PG) |
|
| 18 |
Encino Man 1992, PG) |
|
| 19 |
Up in Smoke 1978, R) |
|
| 20 |
The Up in Smoke Tour 2000, Unrated) |
|
| 21 |
Son in Law 1993, PG-13) |
|
| 22 |
Jury Duty 1995, PG-13) |
|
| 23 |
Wedding Band 1989, R) |
|
| 24 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 25 |
Hancock 2008, PG-13) |
|
| 26 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 27 |
Made in America 1993, PG-13) |
|
| 28 |
Road House 1989, R) |
|
| 29 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 30 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 31 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 32 |
Toy Story 2 1999, G) |
|
| 33 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 34 |
A League of Their Own 1992, PG) |
|
| 35 |
Sleepless in Seattle 1993, PG) |
|
| 36 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 37 |
When a Man Loves a Woman 1994, R) |
|
| 38 |
French Kiss 1995, PG-13) |
|
| 39 |
Fool's Gold 2008, PG-13) |
|
| 40 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 41 |
Kung Fu Panda 2008, PG) |
|
| 42 |
Wanted 2008, R) |
|
| 43 |
Changeling 2008, R) |
|
| 44 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 45 |
Deadly Relations 1993, Unrated) |












































