My Favorite Movies


  sazquash's Rating My Rating
1
The Matrix 1999,  R)
2
The Matrix Revolutions 2003,  R)
3
The Matrix Reloaded 2003,  R)
4
G.I. Jane 1997,  R)
5
Underworld: Evolution 2006,  R)
6
Underworld 2003,  R)
7
Aeon Flux 2005,  PG-13)
8
Ultraviolet 2006,  PG-13)
9
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Brilliant effects but thought the ending could've been much better, can't wait for the next one :D
15
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
16
Braveheart 1995,  R)
17
Waterworld 1995,  PG-13)
18
The Shawshank Redemption 1994,  R)
19
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
20
Bloodsport 1986,  R)
21
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
22
Hitch 2005,  PG-13)
23
Eight Below 2006,  PG)
24
Pitch Black 2000,  R)
25
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
26
Independence Day 1996,  PG-13)
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
28
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
30
The Shining 1980,  R)
31
Blade: Trinity 2004,  R)
32
Blade 1998,  R)
33
Blade II 2002,  R)
34
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
35
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments