My Favorite Movies
| saxygrl85's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 3 |
Hocus Pocus 1993, PG) |
|
| 4 |
Ladder 49 2004, PG-13) |
|
| 5 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 6 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 7 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 8 |
The Exorcism of Emily Rose 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 11 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 12 |
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998, G) |
|
| 13 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 16 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 17 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 18 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 19 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 20 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 21 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |





















