My Favorite Movies
| savyrussell's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 2 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 4 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 5 |
Grease 1978, PG) |
|
| 6 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 7 |
Sin City 2005, R) |
|
| 8 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 9 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 10 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 12 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 13 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 14 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 15 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 16 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 19 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 20 |
8 Mile 2002, R) |
|
| 21 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 22 |
About a Boy 2002, PG-13) |
|
| 23 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 24 |
Saw II 2005, R) |
|
| 25 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 26 |
American Pie 1999, R) |
|
| 27 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 28 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 29 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 30 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 31 |
Kiki Smith: Squatting The Palace 2006, Unrated) |
|
| 32 |
Garfield - The Movie 2004, PG) |
|
| 33 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 34 |
I Know Who Killed Me 2007, R) |


































