My Favorite Movies
| SAVAS's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 9 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 13 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 14 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 16 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 17 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 18 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 19 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 21 |
Blade II 2002, R) |
|
| 22 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 23 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 24 |
Wild Wild West 1999, PG-13) |
|
| 25 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 26 |
American Pie 1999, R) |
|
| 27 |
Grease 1978, PG) |
|
| 28 |
Toy Story 2 1999, G) |
|
| 29 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 30 |
Cars 2006, G) |






























