My Favorite Movies


  sauce182002's Rating My Rating
1
The Birds 1963,  PG-13)
The Birds
i loved this movie as a younger chile loved all the ghouly movies growing up and still do
2
Saw III 2006,  R)
Saw III
loved the gore and the movie was awesome with twists
3
Saw II 2005,  R)
4
Saw (short film) 2003,  Unrated)
Saw (short film)
not as good as 2 and 3 but it was just getting started
5
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
love it
6
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
one two freddy's coming for you three four better shut the door five six grab a crucifix seven eight better stay up late nine ten never sleep again
7
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
i love horror movies as a chld and even more now that im older
8
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
9
Resident Evil 2002,  R)
10
The Puppet Masters 1994,  R)
The Puppet Masters
and you wonder why some children dont like dolls
11
Puppet Master II (Puppet Master 2: His Unholy Creations) 1991,  R)
12
The Messengers 2007,  PG-13)
The Messengers
really good movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments