Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sasuke1123's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
The Princess Bride 1987,  PG)
8
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
9
Hidalgo 2004,  PG-13)
10
Spirited Away 2001,  PG)
11
FernGully - The Last Rainforest 1992,  G)
12
Blue Crush 2002,  PG-13)
13
Chicken Little 2005,  G)
14
Gremlins 1984,  PG)
15
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
it's meh
16
Without A Paddle 2004,  PG-13)
17
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
20
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
21
Peter Pan 2003,  PG)
22
A Walk to Remember 2002,  PG)
23
High School Musical 2006,  G)
24
A Cinderella Story 2004,  PG)
25
She's the Man 2006,  PG-13)
26
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
27
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
28
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
29
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
30
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
31
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005,  PG-13)
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa)
best Anime movie ever
32
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
33
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
34
Hoot 2006,  PG)
35
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
36
Keith 2008,  PG-13)
Keith
jesse jesse jesse
37
Treasure Planet 2002,  PG)
38
Titan A.E. 2000,  PG)
39
Holes 2003,  PG)
40
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
41
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
42
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
really good
43
Finding Nemo 2003,  G)
44
Take the Lead 2006,  PG-13)
45
Death Note (Desu nôto) 2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments