My Favorite Movies


  sassygirl1275's Rating My Rating
1
The Covenant 2006,  PG-13)
2
Underworld 2003,  R)
3
Underworld: Evolution 2006,  R)
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
6
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
7
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
8
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
9
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
10
See No Evil 2006,  R)
11
The Silence of the Lambs 1991,  R)
12
The Little Mermaid 1989,  G)
13
101 Dalmatians 1961,  G)
14
Final Destination 2000,  R)
15
Final Destination 3 2006,  R)
16
X-Men 2000,  PG-13)
17
Van Helsing 2004,  PG-13)
18
The Princess Diaries 2001,  G)
19
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
23
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
24
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
25
American Wedding 2003,  R)
26
Sleeping Beauty 1959,  G)
27
The Green Mile 1999,  R)
28
Walk the Line 2005,  PG-13)
29
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
30
Pretty Woman 1990,  R)
31
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
32
8 Mile 2002,  R)
33
A Walk to Remember 2002,  PG)
34
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
35
The Longest Yard 2005,  PG-13)
36
A Cinderella Story 2004,  PG)
37
Resident Evil 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments