Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  sasso1990's Rating My Rating
1
Wicker Park 2004,  PG-13)
2
Just Friends 2005,  PG-13)
3
New York Minute 2004,  PG)
4
A Walk to Remember 2002,  PG)
5
Pizza My Heart 2005,  Unrated)
6
Gothika 2003,  R)
7
Jumper 2008,  PG-13)
8
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
9
Face/Off 1997,  R)
10
Baby for Sale 2004,  Unrated)
11
Fantastic Four 2005,  PG-13)
12
A Cinderella Story 2004,  PG)
13
Another Cinderella Story 2008,  PG)
14
Hard to Kill 1990,  R)
15
Soul Survivors 2001,  R)
16
Mean Girls 2004,  PG-13)
17
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
18
Aeon Flux 2005,  PG-13)
19
Federal Protection 2001,  R)
20
Death Race 2008,  R)
21
The Forbidden Kingdom 2008,  PG-13)
22
Around the World in 80 Days 2004,  PG)
23
The Third Wheel 2002,  PG-13)
24
Rise: Blood Hunter 2006,  R)
25
Next 2007,  PG-13)
26
Flightplan 2005,  PG-13)
27
If Only 2004,  PG-13)
28
Speed 1994,  R)
29
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
30
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
31
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
32
Charlie & Me 2008,  Unrated)
33
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
34
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
35
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
36
In Her Shoes 2005,  PG-13)
37
Sleepover 2004,  PG)
38
The Prince and Me 2004,  PG)
39
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
40
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
41
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
42
Love Wrecked 2005,  PG)
43
Meet the Parents 2000,  PG-13)
44
Sweet November 2001,  PG-13)
45
Man on Fire 2004,  R)
46
When Danger Follows You Home 1997,  PG-13)
47
Get Over It 2001,  PG-13)
48
The Waterboy 1998,  PG-13)
49
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
50
Never Back Down 2008,  PG-13)
51
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
52
The Wendell Baker Story 2005,  PG-13)
53
Cheats 2002,  PG-13)
54
Eraser 1996,  R)
55
Loser 2003,  PG-13)
56
The Pacifier 2005,  PG)
57
House of Wax 2005,  R)
58
Ella Enchanted 2004,  PG)
59
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
60
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
61
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
62
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
63
Over Her Dead Body 2008,  PG-13)
64
Slap Her... She's French 2002,  PG-13)
65
Enough 2002,  PG-13)
66
50 First Dates 2004,  PG-13)
67
The Little Rascals 1994,  PG)
68
Twilight 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments