My Favorite Movies


  sarosh21's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
2
Spider-Man 2002,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
She's the Man 2006,  PG-13)
5
National Lampoon's Dorm Daze 2 2006,  R)
6
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
9
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
10
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
11
American Pie Presents: Beta House 2007,  R)
12
Blonde Ambition 2007,  PG-13)
13
Transformers 2007,  PG-13)
14
Dragon Wars (D-War) 2007,  PG-13)
15
I Know Who Killed Me 2007,  R)
16
The Cook 2007,  Unrated)
17
Shoot 'Em Up 2007,  R)
18
Kickin' It Old Skool 2007,  PG-13)
19
Wicked Little Things 2006,  R)
20
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
22
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
23
Jack and Jill vs. the World 2007,  PG-13)
24
21 2008,  PG-13)
25
American Pie 1999,  R)
26
American Pie 2 2001,  R)
27
Jumper 2008,  PG-13)
28
Perfect Hideout 2008,  Unrated)
29
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
30
Home Alone 1990,  PG)
31
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
32
American Wedding 2003,  R)
33
Eurotrip 2004,  R)
34
The Weekend 2008,  Unrated)
35
Hairspray 2007,  PG)
36
The Art Of Travel 2007,  R)
37
Baby's Day Out 1994,  PG)
38
Death Race 2008,  R)
39
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) 2005,  PG)
40
Goal II: Living the Dream 2007,  PG-13)
41
Baby Mama 2008,  PG-13)
42
Home Alone 3 1997,  PG)
43
Hancock 2008,  PG-13)
44
Anacondas - The Hunt for the Blood Orchid 2004,  PG-13)
45
XXX 2002,  PG-13)
46
xXx: State of the Union 2005,  R)
47
Aladdin 1992,  G)
48
The Return of Jafar (Aladdin 2) 1994,  G)
49
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
50
Arctic Tale 2007,  G)
51
Blade 1998,  R)
52
Blade II 2002,  R)
53
Blade: Trinity 2004,  R)
54
Cloverfield 2008,  PG-13)
55
Babylon A.D. 2008,  PG-13)
56
Alexander 2004,  R)
57
College 2008,  R)
58
300 2007,  R)
59
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
60
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
61
Fast Track: No Limits 2008,  Unrated)
62
Beverly Hills Chihuahua 2008,  PG)
63
I Am Legend 2007,  PG-13)
64
Far North 2007,  R)
65
How to Lose Friends & Alienate People 2008,  R)
66
Blame It On Rio 1984,  R)
67
The Love Guru 2008,  PG-13)
68
Slumdog Millionaire 2008,  R)
69
A Simple Promise 2008,  Unrated)
70
WALL-E 2008,  G)
71
Finding Nemo 2003,  G)
72
Night Shift 1982,  R)
73
20 Years After 2008,  R)
74
Love Actually 2003,  R)
75
Cliffhanger 1993,  R)
76
Burn After Reading 2008,  R)
77
Zack and Miri Make a Porno 2008,  R)
78
Apocalypto 2006,  R)
79
Wanted 2008,  R)
80
Love Is the Drug (Addicted to Her Love) 2006,  R)
81
Wicked Lake 2008,  Unrated)
82
Nim's Island 2008,  PG)
83
28 Weeks Later... 2007,  R)
84
Ken Park 2002,  Unrated)
85
RocknRolla 2008,  R)
86
Deception 2008,  R)
87
Otis 2008,  Unrated)
88
Black Water 2007,  R)
89
Braveheart 1995,  R)
90
Hank and Mike 2007,  R)
91
Fight Club 1999,  R)
92
Splinter 2008,  R)
93
My Name Is Bruce 2007,  R)
94
Scary Movie 2000,  R)
95
Scary Movie 2 2001,  R)
96
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
97
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
98
Strictly Sexual 2008,  R)
99
House of Wax 2005,  R)
100
The Grudge 2004,  PG-13)
101
The Grudge 2 2006,  PG-13)
102
The Grudge 3 2009,  R)
103
Havoc 2005,  R)
104
The Girl Next Door 2004,  R)
105
Boogeyman 2005,  PG-13)
106
Boogeyman 2 2007,  Unrated)
107
Boogeyman 3 2008,  Unrated)
108
The Curious Case of Benjamin Button 2008,  PG-13)
109
Taken 2008,  PG-13)
110
Eastern Promises 2007,  R)
111
Twilight 2008,  PG-13)
112
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
113
The Wrestler 2008,  R)
114
Traitor 2008,  PG-13)
115
Role Models 2008,  R)
116
Get Smart 2008,  PG-13)
117
Get Smart's Bruce and Lloyd Out of Control 2008,  PG-13)
118
Tropic Thunder 2008,  R)
119
The Last Kiss 2006,  R)
120
Into the Wild 2007,  R)
121
Transsiberian 2008,  R)
122
Taking Lives 2004,  R)
123
Employee of the Month 2006,  PG-13)
124
Australia 2008,  PG-13)
125
The House Bunny 2008,  PG-13)
126
Choke 2008,  R)
127
Resident Evil 2002,  R)
128
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
129
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
130
Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration) 2008,  R)
131
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
132
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
133
Fast & Furious 2009,  PG-13)
134
Batman 1989,  PG-13)
135
Batman Returns 1992,  PG-13)
136
Batman Forever 1995,  PG-13)
137
Batman & Robin 1997,  PG-13)
138
Batman Begins 2005,  PG-13)
139
The Dark Knight 2008,  PG-13)
140
Blue Streak 1999,  PG-13)
141
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
142
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
143
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
144
Lars and the Real Girl 2007,  PG-13)
145
Iron Man 2008,  PG-13)
146
Saw 2004,  R)
147
Saw II 2005,  R)
148
Saw III 2006,  R)
149
Saw IV 2007,  R)
150
Saw V 2008,  R)
151
Saw VI 2009,  R)
152
10,000 B.C. 2008,  PG-13)
153
A Good Year 2006,  PG-13)
154
The Unborn 2009,  PG-13)
155
District B13 (Banlieue 13) 2004,  R)
156
Banlieue 13 - Ultimatum (District 13: Ultimatum) 2009,  R)
157
Young People Fucking (Y.P.F.) 2007,  R)
158
Push 2009,  PG-13)
159
88 Minutes 2007,  R)
160
Defiance 2008,  R)
161
A Walk to Remember 2002,  PG)
162
The Transporter 2002,  PG-13)
163
Transporter 2 2005,  PG-13)
164
Transporter 3 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments