My Favorite Movies


  sarinab's Rating My Rating
1
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
Best movie. like ever. almost. LOVED IT!
2
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
BEST DANCING/GANGSTA MOVIE EVER!
3
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
Stomp the Yard
possible almost better then step up, but not quite. and i got to say ne-yo is looking pretty fine!
4
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
Best Action Movie ever!
5
She's the Man 2006,  PG-13)
6
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
Good movie! go see it. I don't really know what else to say, but the movies point is to tell you that you should believe in your dreams and follow them, no matter what.
7
Hancock 2008,  PG-13)
Hancock
LOVED <3
8
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
Tristan & Isolde
OMG I LOVE THIS MOVIE! GO SEE IT IF YOU HAVEN"T
9
Uptown Girls 2003,  PG-13)
Uptown Girls
OMG I BLEEPIN LOVE THIS MOVIE
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
11
Stay Alive 2006,  PG-13)
Stay Alive
It is the 'BOMB Digety' (haha) of scary movies haha! I LOVE IT! go seee ittt now!
12
Cars 2006,  G)
Cars
Haha i love this movie! ! Expecially the part with Larry and Owen Tractor Tippin ! omg haha soooo funny!
13
Peter Pan 2003,  PG)
Peter Pan
..
14
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
16
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
17
Hoot 2006,  PG)
Hoot
I LOVE>>cody linely haha just kidding go see this movie
18
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
19
High School Musical 2006,  G)
20
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
OMG I love this movie! haha
21
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
OMG SEE IT EXPECIALLY THE END CREDITS OMG HAHA I LIKE TO MOVE IT MOVE IT!
22
Shrek 2001,  PG)
23
Shrek 2 2004,  PG)
24
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
Another great movie!
25
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
Daddy's Little Girls
Loved It!
26
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
Not as good as the first one but still LOVED IT! it was SOOO close to being better then the first one . . but they needed to ump up something inthe 2nd movie.. i dont know what .. but they did.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments